Zarządzenie Wójta Gminy NR. 641/2022 z dnia 17.01.2022 r.
Pliki do pobrania:
Zarządzenie Wójta Gminy NR. 641/2022 z dnia 17.01.2022 r.
Pliki do pobrania:
INFORMACJA DLA UCZNIÓW I RODZICÓW
Dyrektor Szkoły Podstawowej im. Ks. Abpa Ignacego Tokarczuka w Końskiem informuje, że od czwartku, 27 stycznia do 27 lutego br. wszyscy uczniowie klas 5-8 przechodzą w tryb nauki zdalnej. Uczniowie ww. klas łączą się na platformie TEAMS zgodnie z obowiązującym planem lekcji. Przedszkolaki i uczniowie klas 1- 4 szkół podstawowych będą kontynuowali kształcenie w trybie stacjonarnym. Harmonogram dowozów uczniów klas 1-4 oraz przedszkola nie ulega zmianie.
Więcej szczegółów: https://www.gov.pl/web/edukacja-i-nauka/wraca-nauka-zdalna-do-konca-ferii-dla-uczniow-klas-v-viii-szkoly-podstawowej-i-szkol-srednich
Dariusz Klimowicz
W dniu 17.12 .2021 do Szkoły Podstawowej w Końskiem dotarło Betlejemskie Światło Pokoju, które przekazane zostało na ręce Pana Dyrektora przez naszych harcerzy prowadzonych przez Panią Dorotę Kupczakiewicz.
Betlejemskie Światło Pokoju to symbol pokoju i pojednania. W dniu 12 grudnia harcerze polscy odebrali BŚP od słowackich skautów, przekazanie światełka odbyło się na prześciu granicznym na Łysej Polanie w Tatrzańskim Parku Narodowym. Następnie trafiło do wszystkich reprezentacji Związku Harcerstwa Polskiego, a stamtąd ruszyło w dalszą podróż po polskich miastach i wsiach docierając i do nas.
Hasło Betlejemskiego Światła Pokoju na rok 2021 - "Światło Nadziei".
Dziękujemy serdecznie wszystkim, którzy wzięli udział w zbórce na rzecz Domu Pomocy Społecznej dla Dzieci w Brzozowie. Dzięki Waszym dobrym sercom, udało nam się zebrać wiele potrzebnych produktów. Cieszymy się ogromnie z Waszego zaangażowania. Dajecie nam siłę i motywację do dalszych zbiórek. Dziękujemy rodzicom, że uczą swoje dzieci dzielić się z innymi oraz empatii już od najmłodszych lat.
" Nie liczy się to ile posiadasz, ale ile dajesz innym i jak się z nimi dzielisz".
INFORMACJA DLA UCZNIÓW I RODZICÓW
Na podstawie par. 4 ust. 1 Rozporządzenia ME i N z dnia 13 grudnia 2021r. w sprawie czasowego ograniczenia funkcjonowania jednostek systemu oświaty w związku z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19, informuję, że od 20 grudnia 2021r. do 9 stycznia 2022r. zajęcia w szkołach prowadzone są w systemie zdalnym.
Dotyczy dni: 20, 21, 22 grudnia 2021r.
3, 4, 5 stycznia 2022r.
Szczegółowe informacje w tej sprawie dostępne są pod linkiem: https://www.gov.pl/web/edukacja-i-nauka/od-20-grudnia-do-9-stycznia-zajecia-w-szkolach-w-systemie-zdalnym.
W piątek 17 grudnia br. będzie można wypożyczyć laptop dla ucznia na zasadach identycznych jak podczas wcześniejszej nauki zdalnej.
Kartka bożonarodzeniowa dla Królowej Elżbiety II.
Na konkurs wpłyneło 8 prac uczniów z klasy 4-7. Komisja wybrała 3 prace, które wyróżniały się oryginalnością, pomysłowością oraz estetyką wykonania. Pod uwagę brana była również poprawność oraz ciekawa treść życzeń.
Nagrodzone kartki zostaną wysłane do Pałacu Buckingham do Królowej Elżbiety II.
PAMIĘTAJMY , ŻE DOBRO WRACA.
INFORMACJA
Dyrektor Szkoły Podstawowej im. Ks. Abpa Ignacego Tokarczuka w Końskiem informuje, że 14 grudnia 2021r. (wtorek) o godz. 16.00 odbędzie się spotkanie Rodziców z wychowawcami i nauczycielami poszczególnych przedmiotów.
Serdecznie zapraszamy.
Kartka bożonarodzeniowo dla Królowej Elżbiety II
CEL KONKURSU: umożliwienie uczniom zaprezentowania swojego talentu, rozwijanie zdolności plastycznych oraz językowych młodzieży oraz uczenie rywalizacji w przyjaznej atmosferze. Interpretacja tematu dowolna i zależna od osoby wykonującej pracę.
ZASADY UCZESTNICTWA:
Uczestnicy konkursu wykonują jedną kartkę świąteczną w formacie A5 (po złożeniu), wykonana z papieru ręcznie, wybranymi przez siebie technikami plastycznymi - rysowanie, malowanie, wyklejanie, grafika itp. z życzeniami w języku angielskim.
Prace uczestników oceniane będą przez Komisję, która w swojej ocenie będzie uwzględniać: poziom artystyczny wykonanej pracy, oryginalność, pomysłowość, wkład pracy, estetykę wykonania, stopień nawiązania do tradycji, ciekawą treść życzeń.
Komisja wybierze i nagrodzi najpiękniejsze prace. Nagrodzone kartki, zostaną przesłane do Pałacu Buckingham do Królowej Elżbiety II. Dodatkowo umieszczone będą na stronie internetowej szkoły.
Termin dostarczenia prac konkursowych przez uczestników: do 10.12.2021 r.
Pamiętaj, aby do Królowej zwrócić się: Your Majesty Queen Elizabeth II i zakończyć zwrotem: Yours sincerely. Do każdej pracy należy dołączyć kartkę z danymi – imię i nazwisko uczestnika, klasa.
6 grudnia to najbardziej wyczekiwany przez wszystkie dzieci dzień w roku. Uczniowie z naszej szkoły, także czekali na ten dzień z wielką niecierpliwością i bardzo starannie się do niego przygotowali. Specjanie na przybycie św. Mikołaja ustroili piękne choinki oraz przygotowali prace plastyczne.
Mikołaj do naszych uczniów przybył już wcześnie rano. Dzieci z klas młodszych przywitały go na sali gimnastycznej piosenką pt:" Mikołaj się zbliża". Po rozdaniu prezentów uczniowie mieli możliwość porozmawiać z Mikołajem oraz zrobić sobie z nim pamiątkowe zdjecia. Był to bardzo miły dzień, który na pewno na długo pozostanie w pamięci dzieci. Dziekujemy Mikołajowi za przybycie i do zobaczenia za rok.
26 listopada odbył się konkurs "Mikołajkowe Debiuty" organizowany przez Gminny Ośrodek Kultury Bibliotek Promocji i Wypoczynku w Dydni. Naszą szkołę reprezentowały dwie uczennice: Zuzanna Chorążak z klasy II i Karolina Kolencio z klasy III. Tytuł piosenki Zuzi to " Niezapomnij" a Karoliny "Pięknie żyć".
Decyzją jury Karolina dostała wyróżnienie, które jest jednocześnie nominacją do konkursu powiatowego. Gratulujemy talentu i życzymy dalszych sukcesów!!!
25 listopada obchodzony jest ''Dzień Pluszowego Misia''. Jest to bardzo sympatyczne i lubiane przez dzieci święto. Miś jest jedną z najpopularniejszych zabawek dla dzieci.
W tym wesołym dniu na naszych najmłodszych uczniów czekało wiele atrakcji. Dzieci z klas 0-3 samodzielnie zrobiły opaski, w których nieodłącznym elementem była buzia misia. Wykonały również portret swojego ulubionego pluszaka różnymi technikami plastycznymi.Ten miły dzień zakończył sie słodkim ''co nie co''.
Tak niegdyś śpiewały młode panny w noc św. Andrzeja wróżąc sobie, za kogo wyjdą za mąż i jaka będzie ich przyszłość. Panowie, ciekawi co ich spotka, zbierali się kilka dni wcześniej - w wigilię św. Katarzyny. Andrzejki to taka jedyna, magiczna noc w roku, kiedy świat realny łączy się ze światem czarów i wróżb. Współcześnie są wspaniałą okazją do dobrej zabawy, a jednocześnie źródłem szacunku dla tradycji i obrzędów ludowych. Wróżby pobudzają wyobraźnię, uczą kreatywności, pozwalają oderwać się od rzeczywistości i przenieść w świat marzeń i fantazji.
W ostatni czwartek listopada w naszej szkole odbyły się Andrzejki. Były wróżby, więć każdy mógł się dowiedzieć, co go spotka w przyszłości.
Magdalena Serwatka
W dniu 23.11.2021r. w naszej szkole odbył się konkurs czytelniczy '' Czy znasz wiersze J.Brzechwy?''. Wzięli w nim udział uczniowie klas 2,3,4,5. W trzyosobowych zespołach (wyjątkiem była klasa 2, gdyż wystawiła czterech zawodników), dzieci zmagały się z różnymi konkurencjami dotyczącymi wierszy polskiego poety. W jednej z nich należało odgadnąć bohatera wiersza na podstawie opisu. W innej podać tytuł wiersza na podstawie jego fragmentu.To tylko przykłady. Poziom był bardzo wyrównany. Wygrała klasa trzecia, drugie miejsce zajeła klasa czwarta, a trzecie klasa 2. Uczniowie otrzymali nagrody książkowe i słodkie dodatki. Dzieciom podobała się taka rywalizacja i wezmą jeszcze udział w innych konkursach.
Zachowując wszelkie środki ostrożności sanitarnej w dniu 24.11.2021 po
dwóch latach nieobecności naszą szkołę odwiedził ulubiony klaun "Walduś".
Klaun przygotował nowy program, w którym poruszył aktualny temat dotyczący pandemii oczywiście na wesoło. Podkreslił, że trzeba dbać o higienę, zdrowie a wszystko bedzie dobrze. Widownia nie tylko z uwagą oglądała występ, ale brała też czynny udział w jego sztuczkach za co klaun dziękował słodkim upominkiem.Program, który przygotował Walduś nie tylko bawił, ale też uczył. Dziękujemy mu serdecznie za przybycie i niezapomniane wrażenia.
Dzień Niepodległości to szczególna data dla każdego Polaka. W tym dniu oddajemy hołd ludziom, którzy walczyli i ginęli, aby Polska była wolna i wrócila na mapy Europy i świata.
10 listopada w naszej szkole odbyła się akademia z okazji 103 rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę. Podczas tej uroczystości została przypomniana droga niewoli naszego kraju od I rozbioru Polski w 1772r. poprzez kolejne rozbiory i powstania w XVIII I XIX wieku, I wojnę światową, aż po dzień odzyskania niepodległości. Były również wiersze, piosenki patriotyczne i występy młodych muzyków: Leny i Krzysztofa. Dziewczynki z klasy III i IV pięknie wykonały nowoczesny "Taniec wolności". Na koniec społeczność szkolna obejrzała animację pt. " Niepodległość 1918".
To, co zobaczyli i w czym uczestniczyli uczniowe, uświadomiło im trudną drogę naszej ojczyzny do niepodległości.
04 listopada uczniowie klasa I-III wzięli udział w wycieczce, dofinansowanej z programu ''Poznaj Polskę''. Najpierw odwiedziliśmy Muzeum Budownictwa Ludowego w Sanoku, gdzie mogliśmy zwiedzić Rynek Galicyjski oraz zajrzeć do różnych obiektów związanych z życiem poszczególnych grup etnicznych. Dzięki opowieściom pani przewodnik dowiedzieliśmy się wielu ciekawych rzeczy na temat życia społecznego, kulturalnego oraz religijnego w dawnych czasach. Z Sanoka pojechaliśmy do Etnocentrum Ziemi Krośnieńskiej. Tam podczas interaktywnych spacerów po nowoczesnej przestrzeni, również dowiedzieliśmy się o życiu codziennym i dawnych zwyczajach mieszkańców okolicznych miejscowości. Poznaliśmy lokalne historie, tradycyjne zwyczaje i obrzędy oraz napotkaliśmy wiele niezwykłych miejsc, które dzięki osiągnieciom współczesnej technologii przeniosły nas w podróż do dawnego świata. Największą atrakcją dla naszych uczniów były jednak warsztaty rękodzielnicze, podczas których mogli samodzielnie wykonać piękne magnesy. W drodze powrotnej zjedliśmy pyszny obiad, a następnie zmęczeni, ale bardzo zadowoleni wróciliśmy do domu.
Magdalena Serwatka
W tym roku szkolnym uczniowie naszej szkoły wzięli udział w ogólnopolskiej akcji "Szkoła Pamięta". W ramach akcji, samorząd szkolny przeprowadził zbiórkę zniczy. 03 listopada członkowie samorządu wraz z opiekunem, odwiedzili dwa parafialne cmentarze oraz zapalili znicze na tych grobach, które nie są już odwiedzane przez członków rodziny. Akcja miała na celu przypomnienie, jak ważnym aspektem naszej kultury jest pamięć o zmarłych.
Powered by aSc EduPage