• Narodowe Czytanie 2022

• Narodowe Czytanie "Ballad i romamsów" Adama Mickiewicza w naszej szkole odbyło się w czwartek, 29 września.

Uczniowie klas 4, 5 i 8 przygotowali i zaprezentowali swoim kolegom bliskie nam utwory znanego  wieszcza. Tym samym wraz z bohaterami "Świtezianki" przeżywaliśmy cudowne i tajemnicze momenty zwiazane z zachowaniem Świtezi. Było nam żal że miłość strzelca i dziewczyny nie przetrwała.

Chwile grozy były naszym udziałem, kiedy banda zbójców dopadła powracajacego, po długiej nieobecności, ojca. Wierzymy, że modlitwa może zdziałać cuda, a w utworze Mickiewicza wzruszyła serce herszta bandy.

Cieszyliśmy się, kiedy Pan Twardowski przechytrzył podstępnego diabła. Mamy nadzieję, że wspólne czytanie w szkole zacheci do przeczytania nie tylko wszystkich utworów z debiutanckiego tomiku A. Mickiewicza, ale do czestego siegania po książki.